Meniu Uždaryti

Mažieji herojai mokosi gelbėti: pirmosios pagalbos pamokos darželyje

Balandžio 12-osios rytas mūsų darželyje virto tikru pirmosios pagalbos mokymų centru. Vyresniųjų grupių ugdytiniai turėjo retą progą išmokti gyvybės gelbstinčių įgūdžių iš tikro profesionalo – atvykusio paramediko. Edukacinės pamokos metu buvo aptarti pirmos pagalbos pagrindai, o vaikai ne tik klausėsi, bet ir įsitraukė į veiksmus.

Svečias išsamiai pristatė paramediko darbą ir įrangą, tokią kaip pagalbos krepšį, defibriliatorių ir užspringimo mechanizmą. Vaikams buvo paaiškinta, kaip šie įrenginiai padeda gelbėti gyvybes ir kaip svarbu yra mokėti juos naudoti. Mūsų mažieji darželinukai entuziastingai dalyvavo praktinėse užduotyse, kur mokėsi atlikti dirbtinį kvėpavimą ir krūtinės kompresijas ant muliažų.

Bet ne tik teoriniai žinių pagrindai buvo šios pamokos tikslas. Svarbiausia buvo įgalinti vaikus jaustis pasitikinčiais, kad jie galėtų drąsiai ir saugiai reaguoti į nelaimės situacijas. Vaikai su dideliu susidomėjimu išklausė instrukcijas ir aktyviai įsiminė svarbiausias pirmos pagalbos taisykles.

Po teorinių ir praktinių užsiėmimų sekdavo laukiamiausia dienos dalis – susipažinimas su greitosios pagalbos automobiliu. Vaikai turėjo galimybę ne tik įlipti į automobilį, bet ir apžiūrėti medicininės įrangos išdėstymą, pajusti tikrą pagalbos transporto atmosferą.

Šios edukacijos pabaigą paskelbė įspūdingas garsinis signalas, kurį vaikai paspaudė patys – tai buvo tarsi simbolinis jų pirmosios pagalbos mokymų baigiamasis egzaminas. Diena užfiksuota šypsenomis ir nuotraukomis, kuriose vaikai pozuoja šalia tikrojo dienos herojaus – paramediko ir jo specialiosios tarnybos automobilio.

Šis renginys mūsų darželyje buvo ne tik įsimintinas, bet ir labai svarbus. Vaikai ne tik įgijo gyvybės gelbstinčius įgūdžius, bet ir išmoko pagrindinių saugaus elgesio principų, kurie, tikiuosi, liks su jais visam gyvenimui.

Skip to content