Meniu Uždaryti

Vaikų sveikata

Vaikai nepriimami į ugdymo įstaigą, jei turi užkrečiamųjų ligų ar kitų ūmių sveikatos sutrikimų požymių (karščiuoja, dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų), taip pat turi utėlių ar glindų. Vaikui sunegalavus ugdymo proceso metu informuojami jo tėvai (globėjai, rūpintojai), o esant būtinumui nedelsiant kviečiama greitoji medicinos pagalba. Jei vaikui ugdymo proceso metu pasireiškė užkrečiamųjų ligų požymiai, jis izoliuojamas, kol jo tėvai (globėjai, rūpintojai) atvyks. Tėvai turi pasiimti savo vaiką iš įstaigos per 2 valandas po to, kai tėvams buvo pranešta apie įtariamą ligą ar susižeidimą. 

 

Vaiko sveikatos pažymėjimas

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad kiekvienais metais privalu pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos patikrinimu, kreipiantis į šeimos gydytoją (arba vaikų gydytoją) ir gydytoją odontologą. Profilaktinis sveikatos patikrinimas – tai ne formalumas, o išsamus vaiko sveikatos būklės tikrinimas, galintis padėti išvengti lėtinių ligų vystymosi ir svarbus vaiko gerovei.

Vaiko sveikatos pažymėjimą sudaro dvi dalys: I dalis – Sveikatos būklės įvertinimas (pildo šeimos gydytojas), II dalis – Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas (pildo gydytojas odontologas). Svarbu, kad būtų užpildytos abi pažymėjimo dalys ir duomenys suvesti į e. sveikatos sistemą.

Kviečiame atlikti kasmetinį vaikų sveikatos patikrinimą

 

Kviečiame susipažinti mūsų darželio visuomenės sveikatos specialistės Aistės Ramanauskaitės ir maitinimo organizavimo specialistės Skaistės Eidukaitės pateikta informacija apie sveikus vaikų mitybos įpročius, vaikų nutukimą ir permažą svorį 😊.

 

Naudinga informacija:

Kaip tinkamai aprengti darželinuką atšalus orams?

Vandens svarba dantims

Patarimai, kurie gali padėti vaikui tinkamai maitintis

Žingsniai, kaip pagerinti vaikų miegą

Vaikų burnos priežiūros patarimai

Rekomendacijos Virtuvė be maisto atliekų

Ligų profilaktikos priemonės

Kaip skaityti maisto produktų etiketes

Infografikas dėl karščių

Erkių platinamų ligų prevencijos priemonėsAtmintinė

6 žingsniai virtuvės be maisto atliekų link

Plokščiapėdystės prevencijos rekomendacijos

Kaip lavinti vaikų lankstumą

 

Daugiau rekomendacijų tėvams (globėjams, rūpintojams) ir užduotys vaikams:

https://www.vilniussveikiau.lt/medziaga-skirta-ikimokyklinio-ugdymo-istaigoms/

 

Skip to content