Vaikai nepriimami į ugdymo įstaigą, jei turi užkrečiamųjų ligų ar kitų ūmių sveikatos sutrikimų požymių (karščiuoja, dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų), taip pat turi utėlių ar glindų. Vaikui sunegalavus ugdymo proceso metu informuojami jo tėvai (globėjai, rūpintojai), o esant būtinumui nedelsiant kviečiama greitoji medicinos pagalba. Jei vaikui ugdymo proceso metu pasireiškė užkrečiamųjų ligų požymiai, jis izoliuojamas, kol jo tėvai (globėjai, rūpintojai) atvyks. Tėvai turi pasiimti savo vaiką iš įstaigos per 2 valandas po to, kai tėvams buvo pranešta apie įtariamą ligą ar susižeidimą.
Vaiko sveikatos pažymėjimas
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai primena, kad kiekvienais metais privalu pasirūpinti vaiko profilaktiniu sveikatos patikrinimu, kreipiantis į šeimos gydytoją (arba vaikų gydytoją) ir gydytoją odontologą. Profilaktinis sveikatos patikrinimas – tai ne formalumas, o išsamus vaiko sveikatos būklės tikrinimas, galintis padėti išvengti lėtinių ligų vystymosi ir svarbus vaiko gerovei.
Vaiko sveikatos pažymėjimą sudaro dvi dalys: I dalis – Sveikatos būklės įvertinimas (pildo šeimos gydytojas), II dalis – Dantų ir žandikaulių būklės įvertinimas (pildo gydytojas odontologas). Svarbu, kad būtų užpildytos abi pažymėjimo dalys ir duomenys suvesti į e. sveikatos sistemą.
Kviečiame atlikti kasmetinį vaikų sveikatos patikrinimą
Naudinga informacija:
Kaip tinkamai aprengti darželinuką atšalus orams?
Patarimai, kurie gali padėti vaikui tinkamai maitintis
Žingsniai, kaip pagerinti vaikų miegą
Vaikų burnos priežiūros patarimai
Rekomendacijos Virtuvė be maisto atliekų
Kaip skaityti maisto produktų etiketes
Erkių platinamų ligų prevencijos priemonėsAtmintinė
6 žingsniai virtuvės be maisto atliekų link
Plokščiapėdystės prevencijos rekomendacijos
Daugiau rekomendacijų tėvams (globėjams, rūpintojams) ir užduotys vaikams:
https://www.vilniussveikiau.lt/medziaga-skirta-ikimokyklinio-ugdymo-istaigoms/