Meniu Uždaryti

Pokyčiai maitinimo organizavime

Nuo 2018 metų rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, reglamentuojantis maitinimo organizavimą ugdymo įstaigose. Naujame maitinimo organizavimo tvarkos apraše teigiama, kad:

  • vaiko sveikata ir gerovė yra mūsų visų prioritetas.;
  • Maitinimas yra pritaikytas vaikų įpročiams ir norams.
  • Vaikams nuolat kalbama apie sveiką mitybą, rodomi įdomiai patiekti nauji patiekalai; Vaikai kiekvieną dieną valgo daugiau daržovių ir vaisių.
  • Atsiradus alergijų ar kitų vaikų ligų reaguojama ir bendradarbiaujant su tėvais koreguojamas valgiaraštis.

Nauja maitinimo organizavimo tvarka yra kelias link sveikesnės mitybos, todėl svarbu visiems veikti kartu. Tėvai kartu su savo vaikais namuose  laikosi sveikesnės mitybos principų: geriausias gėrimas – vanduo, daugiau daržovių, vaisių.

Prisidedant prie šių pokyčių įgyvendinimo, prisideda ir steigėjas Vilniaus miesto savivaldybė:

  • pasiūlyti keli su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba suderinti valgiaraščių variantai, kuriais galima bus naudotis, koreguoti ir prisitaikyti savo įstaigoje;
  • organizuojamas centralizuotas maisto produktų pirkimas, kuris skaidomas į 21 dalį, taip siekiant pritraukti dalyvauti ir ūkininkus. Bus perkami maisto produktai, atitinkantys Lietuvos Respublikos sveikatos ministerijos reikalavimus: mažiau cukraus, druskos, daugiau skaidulinių medžiagų, taip pat bus įsigyjama ir ekologiškos produkcijos. Pirkime aiškiai apibrėžti maisto produktų kokybės reikalavimai, kurių tiekėjai privalės laikytis;
  • pagal poreikį bei galimybes bus skiriamos lėšos konvekcinėms krosnims įsigyti bus atnaujinama virtuvės įranga;
  • valgyklos darbuotojams, auklėtojų padėjėjoms ir auklėtojoms bus organizuojami sveikos gyvensenos ir naujos maitinimo kultūros ugdymo mokymai ir seminarai.

Mūsų darželyje visada buvo svarbus vaikų maitinimas. UAB „Handelhus“ ir UAB „Sanitex“ užsakome kokybiškus maisto produktus.Vaikai valgo daržoves, vaisius, geria natūralias vaisių sultis, uogų gėrimus. Nuolat stebime vaikų maitinimą ir esant poreikiui, keičiame.

Tėvų nuomonė taip pat svarbi. Išklausome, tariamės ką galime keisti ir keičiame.

Skip to content